tablet klor

Tablet Klor ve Tehlikeleri

Tablet Klor tehlike

Tablet Klor Zararları

Tablet Klor cilde ve göze bulaştırılmamaya özen göstermesi gereken bir alakalidir. Tablet Klor göz, cilt ve solunum yolları için korozif madde özelliğindedir.. Söz konusu bölgelere temasında tahrişe sebebiyet vereceğinden azami derecede dikkat etmekte fayda vardır.

Soluma :
Tablet Klor ile çalışırken uygun havalandırma ortamı sağlanmalı ve toz oluşturmamaya dikkat edilmelidir. çalışan kişler toz maskesi kullanmalıdır.
Belirtiler öksürme ve hapşırma şeklinde ortaya çıkar .. Kronik maruziyet dişlerde erozyona, cilt kızarıklığına ve sindirim sisteminde rahatsızlıklara neden
olur. Soluyan kişiler temiz havaya çıkartılmalıdır. Soluyan şahıs nefes almakta sıkıntı yaşıyorsa en yakın tıbbi yardım merkezinden yardım alınmalıdır.


Cilt ile temas :
Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Sürekli ve uzun süreli cilt teması cildin kurumasına veya ciltte çatlamalara neden olabilir .


Gözle temas :
Gözle teması hafif göz tahrişine neden olabilir. Hasarın ciddiyeti temasın süresi, maddenin miktar ve konsantrasyonuna bağlıdır. Göze teması halinde akan su ile yıkanmalıdır ve doktora başvurulmalıdır.


Yutma :
Kronik toksisite genellikle çok büyük miktarda alımını takiben 4 ila 10 gün içinde gerçekleşir. Tekrarlanan veya uzun süreli

Tablet Klor tehlike 2
çok miktarda yutulması veya solunması metabolik anormalliklere neden olabilir .Maruz kalan şahıslarda susuzluk , karın ağrısı , gastroenterit , ve sindirim sistemi iltihabı gibi şikayetler olabilir. . Muhtemelen acil hastane tedavisi gerekecektir. Yutulmuş ise
KUSTURMAYIN. Yutan kişi acilen hastaneye kaldırılmalıdır..


Kanserojenik Etki :
ürünün kendisi ve bozunma ürünleri toksit değildir. Güvenlik önlemleri için bknz. http://www.tabletklor.com/tabletklor-guvenlik.html


Firmamız gıda, yem, yangın söndürme kimyasalları, atıksu ve içme sularının dezenfekte edilmesinde kullanılan (su şartlandırma ) kimyasallarının dışında genel kimyasalların da satışını yapmaktadır. Firmamız Hidrojen Peroksit, Asetik Asit, Soda, Payet Kostik, Boncuk Kostik, Formaldehit, Klor, Alüminyum sülfat, polielektrolit, polialüminyum klorür PAC 10 PAC 17 PAC 18, baryum klorür, demir 3 klorür ve diğer kimyasalların satışını yapmaktadır.

Sık Sorulan Sorular:

                                         

flag_en  flag_tr 
Adres & Mesai

Mescit Mahallesi
Demokrasi Caddesi
Birmes Sanayi Sitesi
A6 Blok No. 13
Orhanlı - Tuzla - İstanbul